Fotoklubber

CEWE tager på besøg i lokale fotoklubber, hvor vi giver inspiration til, hvordan medlemmerne får mest muligt ud af deres fotos. Vi støtter også op om medlemmers arbejde med det gode fotografi ved at sponsere præmier fra CEWE FOTOBOG til klubbernes interne og eksterne fotokonkurrencer.

Du kan læse mere nedenfor, hvor du også finder fotoklubber, som samarbejder med CEWE FOTOBOG. Her møder du også venner af CEWE FOTOBOG, som afholder kurser, deler fotografiske oplevelser og indgår i fællesarrangementer mv.

Få besøg af CEWE

Få besøg af CEWE

I løbet af året besøger CEWElokale fotoklubber, hvor vi giver inspiration til, hvordan medlemmernes flotte fotografier kan komme til deres ret. Fotoklubberne får tips og tricks til at designe en CEWE FOTOBOG samt til vores bestillingssoftware og får lov til at se og mærke kvaliteten på en række fotoprodukter fra CEWE. Vi har altid en hyggelig aften på fotoklubbernes præmisser, hvor der er tid til at stille spørgsmål og udveksle erfaringer over en kop kaffe.

Vil I også have besøg i jeres fotoklub? Så send en mail til vores kundeservice på support@cewefotobog.dk.

Præmier til fotokonkurrencer

Præmier til fotokonkurrencer

Vi ønsker at støtte de lokale fotoklubbers gode arbejde med at fremme fotografiet. Derfor sponsorer vi CEWE FOTOBØGER til fotoklubbernes interne- og eksterne fotokonkurrencer. Kontakt vores kundeservice på mail support@cewefotobog.dk, hvis din fotoklub har en fotokonkurrence, som I mangler præmier til.

Fotoklubber - Venner af CEWE FOTOBOG

Navn
Webadresse
Kontakt
Albertslund Fotoklub www.albertslundfotoklub.dk tage@abclyskopi.dk
Alssund Fotoklub www.alssundfotoklub.dk JC@jcfoto.dk
Copenhagen Photowalking Hub www.flickr.com/groups/cph
Dansk Nikonklub www.dansknikonklub.dk info@dansknikonklub.dk
Downstairs Fotografisk Workshop www.downstairs-foto.dk kontakt@downstairs-foto.dk
Esbjerg Fotoklub www.esbjergfotoklub.dk fa@esbjergfotoklub.dk
Faxe Fotoklub www.faxefotoklub.dk faxe.fotoklub@gmail.com
Fotoakrobaterne Vallensbæk www.fotoakrobaterne.dk mkalleso@gmail.com
Fotogruppen Objektiv Randers www.fotogruppen-objektiv.dk fotogruppen.objektiv@gmail.com
Fotogruppen Rotna Nexø www.fotogruppen-rotna.dk post@fotogruppen-rotna.dk
Fotokartellet, Nørre Alslev www.foto-kartellet.dk cl@foto-kartellet.dk
Fotoklub 2635, Ishøj www.fotoklub2635.dk fotoklub2635@gmail.com
Fotoklub Langeland www.fotolangeland.dk webmaster@fotolangeland.dk
Fotoklubben Athena www.fotoklubben-athena.dk bestyrelsen@fotoklubben-athena.dk
Fotoklubben Digitalia www.digitalia.dk kasserer@digitalia.dk
Fotoklubben Filmrullen Horsens www.filmrullen.net
Fotoklubben Focus Silkeborg www.focus-silkeborg.dk formand@focus-silkeborg.dk
Fotoklubben Foto 2010 www.foto2010.dk steen.folsted@has.dk
Fotoklubben Guldborgsund www.fotoklubbenguldborgsund.dk info@fotoklubbenguldborgsund.dk
Fotoklubben Midtjylland, Herning www.fotoklubbenmidtjylland.dk mail@karstenjensen.dk
Fotoklubben Negativ Roskilde www.fotoklubnegativ.dk formand@fotoklubnegativ.dk
Fotoklubben Slagskygger www.slagskygger.dk h.lehmann@mail.dk
FotoklubbenBlænde 96 www.bl96.dk formand@bl96.dk
Fotolinsen Silkeborg www.fotolinsen.dk formand@fotolinsen.dk
Fotorammen Viborg www.fotorammenviborg.dk post@fotorammenviborg.dk
Frederiksborg Fotoklub

Frederikssund Fotoklub www.frederikssundfotoklub.dk formand@frederikssundfotoklub.dk
Glostrup Fotoklub www.glostrupfotoklub.dk jens@sorte.dk
Gribskov Foto- og Videoklub www.gribskov-videoklub.dk jm@helsingehaven.dk
Grindsted Fotoklub www.grindstedfotoklub.dk karsten.plauborg@grindstedfotoklub.dk
Halsnæs Fotoklup Frederiksværk www.halsnaesfotoklub.dk peder@broedsted.net
Herlev Fotoklub www.herlevfotoklub.dk uweoglise@mail.tele.dk
Herning Fotoklub www.herningfotoklub.s16.dk herningfotoklub@webspeed.dk
Hjørring Fotoklub

Hobro Fotoklub www.hobrofotoklub.dk ekjaer50@hotmail.com
Horsens Fotoklub www.horsens-fotoklub.dk info@horsens-fotoklub.dk
Ikast Brande Fotoklub www.fotomix.dk formand@fotomix.dk
Jelling Fotoklub www.jellingfotoklub.dk ceer@stofanet.dk
Jernbanernes Fotoklub www.jernbane-foto.dk karl@jernbane-foto.dk
Jerslev Fotoklub www.jerslevfotoklub.dk fotoklubjerslev@gmail.com
Kolding Fotoklub www.koldingfotoklub.dk info@koldingfotoklub.dk
Københavns Fotografiske Amatørklub www.kfak.dk formand@kfak.dk
Køge Fotoklub www.koege-foto-klub.dk steen@koege-foto-klub.dk
Langelands Fotoklub www.fotolangeland.dk marianneogjohn@hotmail.com
Lejre Fotoklub www.lejrefotoklub.dk gorm.skovsted@mail.dk
Lyngby Fotoklub www.lyngbyfotoklub.dk lars.bundesen@vip.cybercity.dk
Maribo Fotoklub www.fotoklub.dk jorgen@kryger.dk
Midtfyns Fotoklub www.midtfynsfotoklub.dk
Momento Fotoklub http://momento-foto.dk/ info@momento-foto.dk
Naturfotografer i Danmark www.nfd.dk vision@it.dk
Næstved Fotoklub
freddie@stofanet.dk
Næstved Ny Fotoklub www.naestved-ny-fotoklub.dk
Odense Fotografiske Amatørklub www.ofa.dk
Odense Fotoklub www.odense-fotoklub.dk odensefotoklub@gmail.com
Photo4u www.photo4u.dk
Prisme82 www.prisme82.dk bentras@post.tele.dk
Ribe Fotoklub www.ribefotoklub.dk folmer@ribefotoklub.dk
Ringkøbing Fotoklub www.rk-fotoklub.dk siggaard@rk-fotoklub.dk
Ringsted Fotoklub www.ringsted-fotoklub.dk foto@ringsted-fotoklub.dk
Ry Fotoklub www.ryfotoklub.dk ryfotoklub@gmail.com
Rødvig Stevns Fotoklub www.stevnsfotoklub.dk bmagelius@gmail.com
Skjern Fotoklub www.skjernfotoklub.dk f2187@hotmail.com
Skovlunde Amatørfotoklub www.skovlundefotoklub.dk formanden@skovlundefotoklub.dk
Slagelse Fotoklub www.slagelsefotoklub.dk info@slagelsefotoklub.dk
Slagskygger, Svinninge www.slagskygger.dk h.lehmann@mail.dk
Svendborg Fotoklub www.svendborgfotoklub.dk formand@svendborgfotoklub.dk
Sydvest Fotoklub, Tønder www.fo2klub.dk info@koldingfotoklub.dk
Sæby Fotoklub www.saebyfotoklub.dk kontakt@saebyfotoklub.dk
Torstorp Fotoklub www.torstorpfotoklub.dk william@torstorpfotoklub.dk
Trehøje Fotoklub, Vildbjerg www.trehojefotoklub.dk harly-jessen@hotmail.com
Valby fotoklub

Viborg Fotoklub www.motiv-viborg.dk
Ærø Fotoklub www.aeroefotoklub.dk kontakt@aeroefotoklub.dk
Ølstykke Fotoklub www.oelstykke-fotoklub.dk john.jordan@oelstykke-fotoklub.dk
Østfyns Fotoklub www.oestfynsfotoklub.dk
Aalborg Fotoklub www.aalborgfotoklub.dk formand@aalborgfotoklub.dk
Aarhus Fotografiske Amatørklub www.afa-foto.dk

Fotopartnere - Venner af CEWE FOTOBOG

Partner
Webadresse
Kontakt
Fotografikurser www.fotografikurser.dk Ann Malmgren - fotograf@annmalmgren.com
iLuften.dk www.iluften.dk ipadpost@me.com - Mobil: 28912227